Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

ویزای توریستی ترکیه

نوشته شده توسط Super User. Posted in روشهای اقامت ترکیه

ویزای توریستی ترکیه و مقدمه ای بر آن

ویزای توریستی ترکیه ؛ انواع ویزای توریستی و مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ویزای توریستی ترکیه را در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می دهیم. ممکن است در این خصوص سوالاتی برای شما مطرح شود، از قبیل اینکه ، آیا برای سفر به ترکیه اخذ ویزای توریستی ترکیه برای ایرانیان الزامی می باشد؟ آیا می توان از طریق ویزای توریستی به اقامت ترکیه دست یافت؟

 کشور ترکیه با توجه به زیبایی های زیادی که دارد و با توجه به اینکه به کشور ایران نزدیک می باشد مقصدی مناسب برای سفر و گردشگری در فصول مختلف سال می باشد. افراد متقاضی برای اخذ این ویزا لازم نیست که مراحل سختی را بگذرانند و زمان زیادی را صرف این پروسه کنند. البته لازم به ذکر است که برخلاف کشورهای دیگر که قبل از ورود به آن کشورها افراد باید بصورت الزام ویزای توریستی آن کشور را دریافت نمایند، اما در مورد کشور ترکیه افراد بعد از ورود به آن، ویزای توریستی ترکیه را بصورت رایگان دریافت می نمایند.

ویزای توریستی ترکیه و نگاهی بر صنعت گردشگری ترکیه

ویزای توریستی ترکیه را از منظر صنعت گردشگری خصوصا برای ایرانیان می توان بسیار قوی قلمداد کرد. صنعت توریست و گردشگری در کشور ترکیه از نظر امکانات و خدماتی که این کشور ارائه می دهد به این صورت است که امکانات هتل های با کیفیت و فوق العاده مدرن و لوکس و مجتمع های ورزشی و تفرج گاه های زیبا و فروشگاه ها و بوتیک های مقرون به صرفه در اختیار گردشگران سراسر دنیا قرار می گیرد و تعدادی از زمین های گلف استاندارد بین المللی در نقاط مختلف کشور ترکیه وجود دارد. همینطور هتل های شهری، هتل های تابستانی و مجتمع های عظیم بخش عمده ای از صنعت مسکن در ترکیه را تشکیل می دهند .

به طور خلاصه، ترکیه در حال حاضر با پتانسیل گردشگری عظیم و تنوع زیادی از منابع طبیعی، گنجینه های تاریخی، ارزش ها و فعالیت های فرهنگی، سبک زندگی، جاذبه ها و صنعت گردشگری کارآمد و دینامیک، محصولات متنوعی را ارائه می دهد که طرفداران زیادی دارد.

ویزای توریستی ترکیه و شرایط عمومی

کشور ترکیه با مساحت ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 80 میلیون نفر ما بین جنوب شرقی اروپا و جنوب غربی آسیا قرار گرفته است و به عنوان یک کشور اوراسیایی شناخته شده است. همسایه های کشور ترکیه کشور ایران، بلغارستان، گرجستان، سوریه، یونان و ارمنستان می باشد. پایتخت کشور ترکیه شهر آنکارا است. کشور ترکیه از سه جهت به دریا متصل می شود. از شهرهای پرطرفدار و جذاب و زیبای کشور ترکیه برای گردشگری استانبول، آنتالیا، آنالیا، مارماریس، قونیه، ماردین، آنکارا، ازمیر و کوش آداسی می باشد. از کشور ترکیه با عنوان جمهوری ترکیه یاد می شود.

در خصوص ویزای توریستی ترکیه می توان بیان نمود که ایرانیان برای سفر توریستی به این کشور نیازمند به اخذ ویزا نیستند و افراد بدون هیچگونه الزام و اجباری می توانند بدون اخذ ویزا وارد این کشور شوند. مدت زمان ویزای توریستی ترکیه 3 ماه است. افرادی که قصد داشته باشند که تا 90 روز در کشور ترکیه حضور داشته باشند در این نوع اقامت احتیاجی به اخذ ویزا نخواهند داشت و بدون هیچگونه محدودیتی می توانند در این مدت 3 ماه در کشور ترکیه حضور داشته باشند. اما در این نوع اقامت افراد اجازه کار و تحصیل ندارند.

ویزای توریستی ترکیه و مدارک مورد نیاز

از این نظر که بر طبق توافقات دوطرفه ای که مابین دولت ترکیه و ایران در گذشته صورت گرفته است و الزام اخذ ویزا جهت سفر به کشور ترکیه برداشته شده است، افراد هر دو کشور ترکیه و ایران بدون ویزا می توانند تا 3 ماه در خاک کشور همدیگر حضور داشته باشند. بنابراین افراد جهت اقامت 3 ماهه توریستی این کشور اگر فقط یک پاسپورت معتبر که حداقل تا 6 ماه دارای اعتبار باشد را به همراه خود داشته باشد می توانند با گرفتن یک بلیط هواپیما از آژانس هواپیمایی در قالب یک تور وارد این کشور شوند بدون اینکه مدارک خاص دیگری را احتیاج داشته باشند. بنابراین ایرانیان نیازی به اخذ ویزای توریستی ترکیه ندارند. البته افرادی که قصد کار در این کشور را داشته باشند باید ویزای کار را دریافت نمایند به همین منظور باید مدارک خود را به سفارت ارائه دهند تا پس از بررسی لازم ویزای کاری آن ها صادر گردد.

کشورهای محدودی هستند که اتباع آن ها برای سفر به ترکیه، نیاز به اخذ ویزای توریستی ترکیه دارند. در خصوص ویزای توریستی ترکیه می توان گفت که برخی از کشورهای دیگر برخلاف کشور ایران برای مهاجرت توریستی به ترکیه معاف از اخذ ویزای توریستی نخواهند بود. تا سال 2015 کشور ترکیه برای کشورهایی که نیاز به اخذ ویزای توریستی ترکیه داشتند در داخل فرودگاه و پس از ورود به خاک ترکیه این ویزا را ارائه می داد، اما از سال 2015 ارائه این ویزا را به صورت الکترونیکی انجام می دهد. افراد بصورت آنلاین و الکترونیکی می توانند 48 ساعت قبل از ورود خود به ترکیه این ویزا را بصورت الکترونیکی درخواست نمایند.

این افراد برای اخذ این ویزا باید مدارک زیر را ارائه دهند:

  • ارائه یک پاسپورت دارای اعتبار
  • ارائه فرم درخواست ویزای توریستی ترکیه ( از طریق وزارت امور خارجه کشور خود )
  • ارائه دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی
  • ارائه بیمه‌ درمانی
  • ارائه تمکن مالی مناسب
  • پرداخت هزینه های مورد نیاز ویزا

 

ویزای توریستی ترکیه و پروسه اقدام

اخذ ویزای توریستی ترکیه و سفر نوریستی و گردشگری برای ایرانیان پروسه ای سخت و طولانی نخواهد داشت و بسیار ساده و دست یافتنی است. همانطور که گفته شد ایرانیان برای اینکه یک مسافرت به عنوان یک شخص توریست به کشور ترکیه داشته باشند نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت. علاوه بر ایران، کشورهای اروپایی و عضو حوزه شنگن و برخی کشورهای دیگر نیز جهت سفر به ترکیه نیازی به اخذ ویزای توریستی نخواهند داشت. اسامی این کشورها شامل: کشور مغولستان، جمهوری آذربایجان، اوکراین، کشور ازبکستان، کشور کوزوو، کشور قرقیزستان، کشور اکوادور، کشور مراکش، کشور قطر، کشور تاجیکستان، کشور تونس، کشور ترکمنستان، کشور بلاروس، کشور بولیوی، کشور بلیز، کشور اردن، کشور لبنان، کشور روسیه، کشور تایلند و کشورگرجستان می باشد. اتباع کشور لتونی نیز می توانند به مدت 30 روزبدون ویزا در کشور ترکیه بمانند.

اما اتباع کشورهای محدودی که به اخذ ویزا احتیاج دارند می توانند هم به صورت اینترنتی و آنلاین و هم به صورت مراجعه حضوری به سفارت ترکیه در کشور خود درخواست وقت کرده و 48 ساعت قبل از خروج از کشور خود در زمان و تاریخ تعیین شده با ارائه مدارکی که در بالا ذکر گردید درخواست ویزای توریستی ترکیه را نمایند.

ویزای توریستی ترکیه و ریجکتی

همانطور که در خصوص ویزای توریستی ترکیه بیان شد، عموم کشورها برای ورود و سفر توریستی به کشور ترکیه نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت و کشورهایی نیز که جهت ورود به این کشور ملزم به اخذ ویزا می باشند به صورت الکترونیکی می توانند ساده ترین و ابتدایی ترین مدارک را ارائه دهند و به اخذ ویزا دست پیدا کنند. بنابراین سفارت ترکیه مانند کشورهای اروپایی سختگیری خاصی نسبت به صدور ویزا برای متقاضیان ویزای توریستی ترکیه ندارد و افراد متقاضی دچار ریجکتی ویزای توریستی از این کشور نخواهند شد و با اطمینان خاطر می توانند در دفعات متوالی برای سفر توریستی ترکیه اقدام کنند

ویزای توریستی ترکیه و تمدید آن

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی ترکیه و مدت اقامت افراد از طریق سفر توریستی به این کشور 90 روز می باشد و افراد ایرانی با توجه به اینکه نیازی به اخذ ویزا ندارند اما باید این نکته را با دقت رعایت کنند که حتما بعد از اتمام 90 روز به کشور ایران بازگردند زیرا در غیر اینصورت مقامات ترکیه در خصوص این موضوع برخورد تند خواهند نمود، اگر افراد بخواهند مدت زمان بیشتری را در کشور ترکیه بمانند، مثلا اگر بخواهند تا 180 روز در کشور ترکیه اقامت داشته باشند و یا قصد داشته باشند که به صورت متوالی به این کشور رفت و آمد کنند باید در کشور ایران به سفارت و کنسولگری ترکیه مراجعه نموده و این درخواست را ارائه دهند. اما در خصوص تحصیل، کار و یا اجاره یک منزل مسکونی در این کشور افراد می توانند اقامت 1 ساله را دریافت نمایند که این مدت زمان 1 ساله نیز در صورت ادامه تحصیل و یا ادامه کار مورد نظر قابلیت تمدید خواهد داشت.

ویزای توریستی ترکیه به صورت تضمینی

ویزای توریستی ترکیه و اخذ آن همانطور که ذکر شد برای ایرانیان الزامی نمی باشد که موسسات حقوقی و مهاجرتی بخواهند همانند ویزای توریستی شنگن و یا سایر کشورها آن را تضمین نمایند. البته شایان ذکر است که یک موسسه حقوقی هیچ گونه اقدامی را نباید بصورت تضمین کامل و صد در صدی ضمانت نماید. موسسه حقوقی داد آفرینان عدالت گستر میعاد   در خصوص کشورهایی که برای مهاجرت توریستی نیاز به اخذ ویزای توریستی می باشد مراحل اخذ ویزا را با دقت و با دانش و آگاهی به روز شده انجام می دهد و مدارک چینی اخذ ویزا را به آن اندازه دقیق و کارشناسانه پیش خواهد برد که همین دقت عمل و تعهد به مسولیت بصورت ناخودآگاه امکان موفقیت در اخذ ویزای توریستی کشورهای مختلف را بالا خواهد برد .

ویزای توریسیتی ترکیه با وثیقه یا بدون وثیقه

همانطور که ذکر شد ویزای توریستی ترکیه جهت سفر توریستی برای ایرانیان از سال ها قبل به دلیل توافقنامه بین دو کشور برداشته شده است و به این صورت نیست که افراد جهت مهاجرت توریستی به این کشور نگران ارائه وثیقه به سفارت این کشور باشند. بنابراین مهاجرت توریستی به ترکیه بدون وثیقه قابل اعمال می باشد. اما در خصوص کشورهای اروپایی و سایر کشورها بسته به شرایط خاصی می تواند بدون وثیقه و یا با وثیقه انجام شود

سخن آخر

با توجه به اینکه ویزای توریستی ترکیه و مهاجرت توریستی و گردشگری به ترکیه را حتی خود افراد می توانند به راحتی انجام دهند نیازی به خدمات موسسات حقوقی و مشاوره ای نخواهند داشت به همین منظور موسسه حقوقی داد آفرینان عدالت گستر میعاد   در این خصوص خدماتی ارائه نمی کند .