اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

نوشته شده توسط Super User. Posted in روشهای اقامت ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه و اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در این سایت مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. تمامی نکات مهم و اصلی در رابطه با سرمایه گذاری در کشور ترکیه از قبیل شرایط و قوانین، مزایای سرمایه گذاری و انواع روش های سرمایه گذاری در ترکیه شرح داده می شود. اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در کشور ترکیه هستید با ادامه مطلب همراه شوید و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید. موسسه حقوقی داد آفرینان عدالت گستر میعاد  با کادری مجرب از وکلا و مشاورین برجسته همه روزه پاسخگوی شما در امر سرمایه گذاری در ترکیه می باشند. شما می توانید با یک تماس تلفنی با موسسین همکار ما در ایران و یا دفتر مرکزی ما در استانبول از مشاوره تلفنی رایگان در خصوص سرمایه گذاری در ترکیه و مهاجرت به استیناف یا جواب رد گرفتن ترکیه بهره مند گردید.

سرمایه گذاری در ترکیه و شرایط عمومی

سرمایه گذاری در یک کشور خارجی می تواند منافع و ریسک های خاص خودش را داشته باشد، بنابراین در زمان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی  بایستی همه ی جوانب مثبت و منفی را در آن کشور در نظر گرفت و بررسی کرد.

 مقررات مربوط به اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری اخیرا تغییر پیدا کرده است. براساس قوانین گذشته ، سرمایه گذاران برای اخذ اقامت ترکیه باید مبلغی بین 1 تا 3 میلیون دلار آمریکا به روش های مختلف در ترکیه سرمایه گذاری می کردند. اما در قوانین جدید در سال 2019 این مبلغ کاهش پیدا کرده است و در بازه 250 هزار تا 500 هزار دلار آمریکا می باشد. سرمایه گذاران از طریق سرمایه گذاری در ترکیه می توانند تابعیت ترکیه را برای خود و خانواده اخذ کنند. در ادامه روش های مختلف سرمایه گذاری و مبلغ مورد نیاز برای آن ها شرح داده می شود.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری دلایل سرمایه گذاری در کشور ترکیه

 • اقتصاد فوق: رشد ثابت با یک نرخ رشد واقعی سالیانه ی ۴٫۷ درصدی می باشد و انتظار می رود اقتصاد امیدوار کننده با آینده ای درخشان یکی از سریعترین رشدهای اقتصادی را در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا با میانگین نرخ رشد واقعی سالیانه ی ۳٫۸ درصدی را داشته باشد.
 • موقعیت مرکزی: یک پل طبیعی بین شرق و غرب و جنوب به شمال می باشد، بنابراین یک خروجی مؤثر به بازارهای اصلی را ایجاد می کند و دسترسی آسان به ۱٫۶ میلیون مشتری در اروپا، اوراسیا، خاورمیانه و آفریقای شمالی وجود دارد.
 • نیروی کار با کیفیت و رقابت کننده: سرمایه گذاران می توانند برای کسب و کارشان نیروهای کار محلی را استخدام کنند(بیش از ۲۷ میلیون فرد تحصیل کرده و علاقه مند به کار با شرکتهای خارجی در این کشور وجود دارد).کارامدی نیروی کار در حال افزایش است.
 • جمعیت: نزدیک به نیمی از جمعیت ترکیه، بسیار جوان و زیر ۳۱ سال است که بدان معناست که ترکیه بیشترین جمعیت جوان را در مقایسه با کشورهای عضو اتحادیه اروپایی دارد.
 • زیر ساخت های ترکیه: به خصوص در فناوری به خوبی توسعه یافته اند و هزینه ها برای نقل و انتقال دریایی بسیار پایین می باشد که این خود عامل بسیار مهم برای سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در ترکیه است که نیاز به وسایل مختلفی برای نقل و انتقال تولیداتشان به کشورهای مهم عضو اتحادیه اروپایی را دارند.
 • فضای سرمایه گذاری اصلاح طلبانه و جالب توجه و با رقابت بسیار بالا: مسئولان ترکیه در سالهای اخیر بسیاری از محدودیت ها را در رابطه با توسعه ی سرمایه گذاری خارجی در کشور ترکیه از بین برده اند و یک محیط تجاری دوستانه را ارائه کرده اند.در بین سرمایه گذاران خارجی تبعیض قائل نمی شوند و با همه ی آنها به صورت برابر رفتار می نمایند.
 • مالیات پایین و پاداش ها: مالیات بر شرکت های حقوقی از ۳۳ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است.پاداشها برای سرمایه گذاری های استراتژیکی، سرمایه گذاری های با مقیاس بالا و سرمایه گذاری های منطقه ای می باشد.

بازار داخلی بزرگ: دارای ۷۳٫۶ میلیون مشترک تلفن همراه، ۶٫۴۸ میلیون مشترک اینترنت، ۱۸۱ میلیون مسافر خطوط هوایی ، ۵۸ میلیون نفر استفاده کننده از کارت اعتباری و ۳۵٫۶ میلیون توریست بین المللی در سال ۲۰۱۵ بوده که در سالهای اخیر امارهای مربوطه رشد چشمگیری داشته است .

سرمایه گذاری در ترکیه و مزایای آن

سرمایه گذاری در ترکیه می تواند برای شما و خانواده شما مزایایی در بر داشته باشد. از جمله این مزایا می توان موارد زیر را نام برد.

 • اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه تنها 3 تا 6 ماه به طول می انجامد.
 • امکان سفر به 148 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا.
 • شرط حضور در ترکیه وجود ندارد.
 • پاسپورت ترکیه جزء 30 پاسپورت برتر دنیاست.
 • پاسپورت ترکیه ده سال اعتبار دارد و به صورت مادام العمر قابل تمدید است.
 • همه اعضای خانواده از خدمات درمانی رایگان بهره می برند.
 • امکان حفظ تابعیت قبلی.
 • خدمت سربازی برای دارندگان تابعیت از این روش اجباری نمی باشد.
 • امکان تحصیلات رایگان وجود دارد.
 • امکان سفر بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و 26 کشور حوزه شنگن.
 • شهروندی مادام العمر قابل انتقال به خانواده و نسلهای بعدی
 • نیازی به اعلام ثروت متقاضی نیست.
 • برنامه های صندوق بازنشستگی
 • کارت شناسایی ترکیه
 • بدون نیاز به مصاحبه ، تحصیلات و تجربه مدیریت
 • این برنامه بر اساس قانون است و توسط دولت تضمین شده است.
 • یک کشور مسلمان که محیط دموکراتیک و امن را برای خانواده ها فراهم میکند .
 • کیفیت بالای زندگی
 • آموزش رایگان و برنامه صندوق رفاه دانشجویی ارائه شده است .

سرمایه گذاری در ترکیه و تحلیل استاندارد های سرمایه گذاری

معمولا یکی از نگرانی های سرمایه گذاران در زمینه سرمایه گذاری در کشور های خارجی، امنیت سرمایه گذاری است. علاوه بر کسب سود بسیار مهم است که سرمایه اولیه نیز حفظ شود. یکی از استانداردهای سرمایه گذاری دوری از فساد است.  خوشبختانه سازمانهای دولتی و خصوصی در ترکیه به دور از فساد می باشند . امنیت سرمایه گذاری در یک کشور را می توان از سیستم قضایی آن نیز تشخیص داد. بسیار مهم است که سیستم قضایی به دور از فساد باشد. خوشبختانه میزان فساد در سیستم قضایی ترکیه پایین است و استقلال عمل  کافی دارد.

علاوه بر موارد فوق الذکر، در سالهای اخیر ایران و ترکیه توافق نامه های دو جانبه تجاری امضا کرده اند که می تواند امنیت سرمایه گذاری شما را تضمین نماید و سرمایه گذاری در ترکیه را تسهیل نماید. این توافق نامه ها عبارتند از:

 • توافق نامه ارتقاء و حفاظت از سرمایه گذاری

این توافق نامه با مشخص کردن استانداردهای تجاری، تضمین می کند که محیط مناسب اقتصادی برای سرمایه گذاران فراهم شود. این قرارداد تضمین می کند که اموال سرمایه گذار مصادره نشود مگر در موارد استثنایی که پس از طی مراحل قانونی ممکن است اموال سرمایه گذار برای منافع عمومی مصادره شود.

 • توافق نامه پیشگیری دوگانه مالیاتی

این توافق نامه تضمین می کند که مالیات تنها در یکی از دو کشور پرداخت شود و سرمایه گذار در هر دو کشور ترکیه و ایران ملزم به پرداخت مالیات نباشد.

زمان پروسۀ شهروندی ترکیه

معمولاً پروسه اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه برای سرمایه گذار بین 3 تا 6 ماه به طول می‌انجامد. در سال 2019 با راحت‌تر شدن قوانین، در صورتی که تمام مدارک به درستی آماده شده باشند و کارهای قبل و بعد سرمایه گذاری دقیق انجام شده باشد، اخذ تابعیت ترکیه برای خانواده تا 60 روز به طول می‌انجامد.

مراحل دریافت اخذ شهروندی ترکیه

 • افتتاح حساب بانکی در ترکیه به نام سرمایه گذار
 • انتخاب سرمایه گذاری و انجام دادن آن
 • درخواست مجوز اقامت (متقاضیان باید در هنگام درخواست شهروندی مجوزاجازه اقامت معتبر داشته باشند. با این وجود، صاحبان اجازه اقامت می‌توانند تا زمانی که می‌خواهند، در خارج از کشور زندگی کنند).
 • درخواست برای شهروندی (پس از اخذ مجوز اقامت خود، می توانید بلافاصله برای شهروندی ترکیه درخواست دهید. حضور فیزیکی یا مصاحبه در طول فرایند درخواست لازم نیست).

 

سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت

از طریق سرمایه گذاری در ترکیه می توانید برای خود و خانواده خود تابعیت ترکیه را اخذ کنید. خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد. برای اینکه سرمایه گذاری شما منجر به تابعیت ترکیه شود، باید در یکی از زمینه های سرمایه گذاری اعلام شده توسط دولت ترکیه سرمایه گذاری کنید و همچنین ملزم به حداقل سرمایه گذاری مبلغ اعلام شده در هر زمینه هستید .

معمولا پروسه اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه برای سرمایه گذار بین 3 تا 6 ماه به طول می انجامد. در سال 2019 با راحت تر شدن قوانین، اخذ تابعیت ترکیه برای خانواده تا 2 ماه به طول می انجامد. دولت ترکیه اجازه دو تابعیتی را می دهد، بنابراین نیازی به سلب تابعیت فعلی خود نیز ندارید.

انواع روش های سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت ترکیه و شرایط آن ها در ادامه بررسی شده است.

کارآفرینی در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

 • سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از راه های سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت ترکیه، خرید ملک در ترکیه می باشد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در خرید ملک 250 هزار دلار آمریکا می باشد. این مبلغ سابقا یک میلیون دلار آمریکا بود که بر اساس قوانین جدید به 250 هزار دلار آمریکا کاهش یافته است. یکی از شرایط سرمایه گذاری در این روش این است که به مدت سه سال ملک خریداری شده را نباید فروخت.

 • سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده بانکی

شما می توانید تنها با سپرده گذاری در بانک های ترکیه تابعیت این کشور را اخذ کنید و نیاز به سرمایه گذاری در هیچ زمینه ای نمی باشد. در این روش باید حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا در یکی از بانک های ترکیه سپرده گذاری کنید. این مبلغ سابقا 3 میلیون دلار آمریکا بود که اخیرا به مبلغ 500 هزار دلار آمریکا کاهش یافته است. پول شما باید حداقل به مدت سه سال در بانک باقی بماند.

 • سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید سهام

می توانید از طریق سرمایه گذاری در ترکیه در بخش سهام نیز به تابعیت ترکیه دست یابید. در این روش باید حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا سهام خریداری کنید. این مبلغ سابقاً دو میلیون دلار آمریکا بوده که بر اساس طرح جدید ترکیه کاهش یافته است. از جمله شرایط این نوع سرمایه گذاری در ترکیه این است که سرمایه گذاری شما باید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه تایید شود.

 • سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

تابعیت ترکیه را می توان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی نیز به دست آورد. از جمله شرایط این روش سرمایه گذاری در ترکیه این است که اوراق قرضه را نباید حداقل به مدت سه سال فروخت. همچنین سرمایه گذاری شما باید توسط وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه تایید شود.

 • سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سرمایه گذاری در شرکت های سرمایه گذار در املاک

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در ترکیه و اخذ تابعیت این کشور، سرمایه گذاری در شرکت های فعال در زمینه املاک و مستغلات می باشد. در این روش شما باید حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا در یکی از این شرکت ها سرمایه گذاری کنید.

 • سرمایه گذاری در ترکیه از طریق کارآفرینی

پیش از این کارفرمای خارجی برای اخذ تابعیت ترکیه ملزم بود 100 شهروند ترکیه ای را استخدام نماید. اما طبق تغییرات جدید در قوانین ترکیه، در سال 2019 کارفرمایان با استخدام 50 شهروند ترکیه ای می توانند تابعیت ترکیه را اخذ نمایند.

سرمایه گذاری در ترکیه و سخن پایانی

روش های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه شرح داده شد. شما با سرمایه گذاری حداکثر 500 هزار دلار آمریکا می توانید در عرض سه ماه تابعیت کشور ترکیه را اخذ کنید. مزایا و ریسک های سرمایه گذاری در ترکیه بررسی شد .توصیه می شود قبل از اقدام به سرمایه گذاری در ترکیه تمامی موارد ذکر شده را در نظر بگیرید و با اطلاعات کافی تصمیم گیری کنید. کارشناسان خبره موسسه حقوقی ما آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان جهت سرمایه گذاری در ترکیه هستند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و اتخاذ تصمیم دقیق تر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از کارشناسان زبده ما مشاوره بگیرید. امید است مطلب این سایت اطلاعات مورد نیاز شما را فراهم آورده باشد.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاریاقامت ترکیه از طریق استخدام

شرط لازم و کافی برای اینکه شما بتوانید اقامت ترکیه را از طریق کار به دست آورید این است که یک شرکت ترکیه ای شما را به عنوان پرسنل بپذیرد.برای کسب این نوع اقامت، شما باید تخصص ویژه ای برخوردار باشید و در زمان درخواست شرکت ترکیه ای به همکاری با شما،طبق آمار وزارت کار و رفاه ترکیه، نباید شخصی که پاسپورت ترکیه را دارد با تخصص شما بیکار باشد.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاریاقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت(مؤثرترین راه)

مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت یکی از روشهای شناخته شده در سالهای اخیر بوده است.متقاضیان مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه بدون داشتن تحصیلات و تخصص و مدارک زبان انگلیسی از طریق ثبت شرکت برای مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه می توانند اقدام نمایند.تقریبا همه تجار ایرانی با مشکلاتی از قبیل حساب بانکی در خارج از کشور، نقل و انتقلات منابع مالی و پولی، محدودیتهای تجاری، بازرگانی، تولیدی ناشی از تحریمها و سایر چالش های کسب و کار مواجه هستند.این عوامل بدیهی ترین عناصر رونق کسب و کار به شمار می رود که متقاضیان ایرانی از آن محروم هستند، این در حالی است که علیرغم وجود محدودیت های فوق، برون رفت از این مشکلات کار دشواری نیست و تنها شما نیازمند آن هستید که با قوانین و مقررات حقوقی تجارت و کسب و کار و ضوابط امور مالیاتی و بیمه در کشور ترکیه آشنا باشید تا ملاحظه کنید که چگونه می توان با روش های نه چندان سخت مانند ثبت شرکت در کشور ترکیه  به مشکلات فوق غلبه نمایید. اگرچه ثبت شرکت در ترکیه دارای ساز وکارهای حقوقی ویژه ای است.پروسه ثبت شرکت برای مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت دارای مراحل زیر است:

 

 • ثبت شرکت در خارج از کشور
 • گرفتن نمایندگی خارجی
 • بازاریابی محصولات خارجی
 • خرید و فروش محصولات خارجی
 • واردات
 • صادرات
 • مشارکت در فروش و بازاریابی
 • مشارکت در تولید و مونتاژ محصولات خارجی
 • سرمایه گذاری